Eesti Turbaliit

MTÜ Eesti Turbaliit asutati 27. novembril 1992. aastal. Liidu eesmärk on olla usaldusväärne partner kõigile turbaga seotud osapooltele nii majanduse, õigusloome kui ka keskkonna valdkonnas.

Sündmused

Tänu Rahvusvahelisele Turbamaade Ühingule (IPS) ja tihedale koostööle teadlastega on Eesti turbatööstusel olnud võimalik juba päris algusaastatest alates olla kursis mujal maailmas toimuvate diskussioonidega ning võõrustada kõrgetasemelisi turbakohtumisi ka kodumaal.

Loe edasi

Meie liikmed

OÜ ASB Greenworld Eesti

AS Elva E.P.T.

OÜ Kekkilä-BVB Eesti

AS Nurme Turvas

Kõik liikmed

Turvas on osa lahendusest, mitte probleemist!

Tänapäevane turbatööstus ei ole briketi tootmine, vaid kõrgtehnoloogiline köögiviljade kasvatamine. Turbal põhinevad kasvusubstraadid võimaldavad kuni 20 korda efektiivsemat maakasutust ja kuni 4 korda efektiivsemat veekasutust. Selle annab taimekasvatus katmikalal ehk kontrollitud tingimustes, kus on väga täpselt võimalik doseerida taimede kasvuks vajalikke toitaineid ning saada aastaringse kultiveerimise tulemusel püsivat saaki.

Katmikala taimekasvatus ei sõltu ilmastiku tingimustest, võimaldab automatiseerida ja robotiseerida ning aitab vähendada väetiste keskkonda sattumise ohtu.

Turvas on puhtaim substraadi baaskoostisosa, selles puuduvad haigustekitajad ja umbrohuseemned. Seetõttu väheneb turvassubstraadi kasutamisel taimekaitsevahendite vajadus.

 

Kontaktid

MTÜ Eesti Turbaliit

Männiku tee 104, TALLINN 11216

info@turbaliit.ee
Saada sõnum

Meeskond

Tegevjuht
Tegevjuht
Telefon:
Kersti Rannamäe
Nõunik (aiandus, kommunikatsioon)
Erki Niitlaan
Nõunik (keskkond, teadus-arendustegevus)